Abone

 

!!! Veri Tabanlarına Erişim İçin İsmine Tıklayınız !!!

BMJ Online Journals

Gut, Hearth, Thorax, Journal of Clinical Pathology, Practical Neurology, Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry gibi British Medical Association tarafından yayınlanan dergileri içerir.
Lisans Anlaşmasının geçerli olduğu 20 Nisan 2007-19 Nisan 2009 tarihleri arasındaki sayılara erişim mümkündür. 

27 dergiye erişim sağlar.

Clinical Key

Elsevier'e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer  almaktadır. Elsevier kitaplarının %95’inden fazlası Elsevier Clinical Key    kapsamı  içinde bulunmaktadır. Clinical Key, cevap verme hızınızı  maksimize etmek icin  tasarlanmıstır. 1150’den fazla kitap, 600’den fazla  dergi ve 9000’den fazla cerrahi  ve tıbbi mudahale videosu, uygulama  rehberleri, hastaları egitici brosurler ve  MEDLINE’ın tamamını içerir. Tüm  tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanlarını kapsar.  Kanıta dayalı en guncel  cevapları sunar.

Dynamed

2000’e yakın hastalık hakkında doğrudan tedavi ve tanıya yönelik bilgiler verir. Doktorlara, tıp öğrencilerine ve diğer sağlık profesyonellerine saygın yayınlar, kuruluşlar ve katkıda bulunan klinik çalışanlarının verdiği üst düzey, sentezlenmiş bilgilere erişme olanağı sağlar. DynaMed, NSF tarafından desteklenen bilimsel bir çalışmada, rastgele sorulan 698 klinik soruya, % 87 oranında cevap vererek, bir çok kanıta dayalı referans sistemini geride bırakmıştır.

Ebscohost

EBSCOHost veritabanı, farklı disiplinlerle alakalı konulardaki elektronik kaynaklara erişim sağlayan kapsamlı bir veritabanıdır.

Emerald

İşletme, yönetim ve ekonomi başta olmak üzere ilgili konularda hakemli      dergi ve kitaplar içeren bir veri tabanıdır. Araştırmacılar icin son derece    yararlı rehberler, örnekler, ipucları sunmaktadır. Dergilere aşağıdaki konu    başlıklarına göre de erişilebilir.

- Accounting, Finance & Economics

Business Management & Strategy

HR, Learning & Organization Studies

Information & Knowledge Management

Marketing

Operations, Logistics & Quality

Property Management & Built Environment

Public Policy & Environmental Management

Tourism & Hospitality Management

Education

Engineering

Health & Social Care

Library Studies

IEEE

IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) ve IEE (Institution of Electrical Engineers) Elektrik ve Elektronik ve bilgisayar bilimlerinde dünya literatürünün üçte birine tekabül eden içeriğe sahip veritabanına erişiminiz sağlanır. IEEE/IEE Electronic Library (IEL) 920,000 den fazla tam metin erişimli makale içeren IEEE nin sağladığı en kapsamlı veritabanıdır.

iThenticate

Akademik İntihal Engelleme Programı İthenticate Ulakbim aracılığıyla üniversitemiz erişimine açılmıştır. İlgili veritabanı akademik yayınlarla ilgili intihali engelleme konusunun öneminden hareketle, doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili (öğrenci ödevleri hariç) kapsamlı bir akademik içeriğe sahiptir.


Mendeley

Mendeley Programı araştırmanızı organize etmenize, ayni alanda çalışan diğer araştırmacılarla işbirliği yapmanıza ve en son araştırmaları keşfetmenize yarayan ücretsiz bir referans yönetim aracı ve akademik sosyal ağdır. 

• Otomatik olarak referanslarınızı istediğiniz stilde oluşturur,

• Online olan diğer araştırmacılarla işbirliği yapmanızı sağlar,

• Bilgisayarınızda yer alan okunacak ve okunmuş makalelerinizi organize eder,

• Okuduğunuz makaleleri temel alarak size ayni konuda okuyabileceğiniz başka makaleleri önerir,

• Yanınızda bilgisayarınız olmasa dahil, bilgisayarınıza indirdiğiniz makalelere online olarak erişim imkânı sağlar,

• Akıllı telefonlarınız ve tabletlerinizle istediğiniz yerde makalelerinizi okuma imkanı verir.

Ovid-LWW

Lippincott Williams & Wilkins yayınevi tarafından yayınlanan tıp konusundaki 209 adet dergiye tam metin erişim sağlar. Tam metin olarak erişilen bu dergilerin içinden seçilen impakt faktörü yüksek 50 adet dergiye ise arşivleri ile birlikte tam metin erişim mümkündür.
346 dergiye erişim sağlar.

Sage

Sage Veritabanı beşeri bilimler, sosyal bilimler, tıp, ticaret, bilim ve teknoloji, iletişim, eğitim, yönetim ve organizasyon, malzeme bilimi, kriminoloji, hemşirelik ve sağlık bilimleri, siyaset, politika, psikoloji, sosyoloji, kentsel araştırmalar ve şehir planlama gibi konularda 730 hakemli dergiye tam metin erişim olanağı sunmaktadır. İçeriğin erişim yılı 1999’a kadar uzanır.

Science Direct

Sosyal bilimler, iktisadi ve idari bilimler, tıp, eczacılık, biyoloji, moleküler biyoloji, mikrobiyoloji, genetik, kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, sanat ve beşeri bilimler, tarım, inşaat mühendisliği, bilgisayar bilimleri, yer bilimleri, malzeme bilimi, teknoloji, mühendislik, çevre bilimleri, fizik, matematik, astronomi vb. alanlarında elektronik kaynaklara erişim sağlanmaktadır.

Scopus

Atıf ve makale özeti veritabanı; 19 000 üzerinde indekslenmiş dergi; 600 ticaret yayını, 350 kitap serisi, 3.7 milyon konferans yayını,, 42.5 milyon makale özeti ve atıf kaydı, 359 milyon bilimsel web sitesi, 24 milyon patent kaydı.

Springerlink

Springer ve Kluwer dergilerine tek arayüzden erişilebilmektedir. Tıp, kimya, jeoloji, bilgisayar bilimleri, matematik, fizik, astronomi, çevre bilimleri, hukuk ve ekonomi konularında bilgi verir. 1300'e yakın dergiye tam metin olarak erişim sağlar.

Taylor & Francis

Sosyal ve beşeri bilimler ile sağlık bilimleri alanında elektronik yayınlara erişim sağlayan veritabanıdır.
1626 dergiye erişim sağlamaktadır.

Turnitin

YÖK’ün 15.01.2015 tarihli ve 1913 sayı numarası ile tüm üniversitelere gönderdiği “Lisansüstü Eğitim-Öğretim İlkeleri” konulu yazısının D-TEZLER bölümünde; “Lisansüstü eğitim tezleri savunmaya alınmadan önce ilgili öğrenci tarafından düzenlenecek intihal programı raporu teslim edilir” maddesi uyarınca; 
her öğrenci tez raporunu almak için danışmanına başvurmalıdır. Danışmanlar şifre almak için kutuphane@konya.edu.tr adresine Ad Soyad ve kurum eposta adreslerini göndermelidir.

Öğretmen Kılavuzu
Öğrenci Kılavuzu

 

Türkiye Atıf Dizini

Türkiyede yayınlanan sağlık bilimleri  konusundaki 351 derginin makalelerine 2008'den günümüze tam metin erişim sağlamaktadır.

 

UpToDate

Sürekli güncellenen, kanıta dayalı bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüze sahip bir veritabanıdır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır. UpToDate veri tabanı, 23 Uzmanlık alanında, 6300’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 10.500’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayali bir klinik karar destek sistemidir. UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

Kurumunuz icindeki bilgisayarlarinizdan bir kez kayit yaptiktan sonra, olusturulan kullanici adi ve sifre ile UpToDate'e evlerden/telefon ve tabletlerden erismek mumkun olacaktir. Kayit islemleri icin gerekli adimlara iliskin video:

https://www.youtube.com/watch?v=KMe69G3vBm8

 

Web of Science

1980'den günümüze makalelerin, 1990'dan günümüze bildirilerin  bibliyografik bilgilerini, yararlanılan kaynaklarını ve atıflarını listeler.

 

Soru ve görüşleriniz için: kutuphane@konya.edu.tr

NEU Kütüphane