Satın Alınan Veritabanları

 

!!! Veri Tabanlarına Erişim İçin İsmine Tıklayınız !!!

Clinical Key

Elsevier'e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer  almaktadır. Elsevier kitaplarının %95’inden fazlası Elsevier Clinical Key    kapsamı  içinde bulunmaktadır. Clinical Key, cevap verme hızınızı  maksimize etmek icin  tasarlanmıstır. 1150’den fazla kitap, 600’den fazla  dergi ve 9000’den fazla cerrahi  ve tıbbi mudahale videosu, uygulama  rehberleri, hastaları egitici brosurler ve  MEDLINE’ın tamamını içerir. Tüm  tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanlarını kapsar.  Kanıta dayalı en guncel  cevapları sunar.

Sage

Sage Veritabanı beşeri bilimler, sosyal bilimler, tıp, ticaret, bilim ve teknoloji, iletişim, eğitim, yönetim ve organizasyon, malzeme bilimi, kriminoloji, hemşirelik ve sağlık bilimleri, siyaset, politika, psikoloji, sosyoloji, kentsel araştırmalar ve şehir planlama gibi konularda 730 hakemli dergiye tam metin erişim olanağı sunmaktadır. İçeriğin erişim yılı 1999’a kadar uzanır.

Turnitin

YÖK’ün 15.01.2015 tarihli ve 1913 sayı numarası ile tüm üniversitelere gönderdiği “Lisansüstü Eğitim-Öğretim İlkeleri” konulu yazısının D-TEZLER bölümünde; “Lisansüstü eğitim tezleri savunmaya alınmadan önce ilgili öğrenci tarafından düzenlenecek intihal programı raporu teslim edilir” maddesi uyarınca; 
her öğrenci tez raporunu almak için danışmanına başvurmalıdır. Danışmanlar şifre almak için kutuphane@konya.edu.tr adresine Ad Soyad ve kurum eposta adreslerini göndermelidir.

Öğretmen Kılavuzu
Öğrenci Kılavuzu

Türkiye Atıf Dizini

Türkiyede yayınlanan sağlık bilimleri  konusundaki 351 derginin makalelerine 2008'den günümüze tam metin erişim sağlamaktadır.

UpToDate

Sürekli güncellenen, kanıta dayalı bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüze sahip bir veritabanıdır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır. UpToDate veri tabanı, 23 Uzmanlık alanında, 6300’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 10.500’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayali bir klinik karar destek sistemidir. UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

Kurumunuz icindeki bilgisayarlarinizdan bir kez kayit yaptiktan sonra, olusturulan kullanici adi ve sifre ile UpToDate'e evlerden/telefon ve tabletlerden erismek mumkun olacaktir. Kayit islemleri icin gerekli adimlara iliskin video:

https://www.youtube.com/watch?v=KMe69G3vBm8

 

Soru ve görüşleriniz için: kutuphane@konya.edu.tr

NEU Kütüphane