Öğrencilerimizden Köy Okullarına Geleneksel Yardım Etkinliği

Üniversitemiz Ereğli Eğitim Fakültesi, Ereğli Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Kemal Akman Meslek Yüksekokulu ve Ereğli Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri “İmece Faaliyetleri” adı altında her yıl geleneksel olarak düzenledikleri köy okulu ziyaretini bu yıl Ulumeşe İlkokulu’na yaptılar. Öğrencilerimiz gerçekleştirdiği etkinlikle Ulumeşe İlkokulu öğrencilerinin yüzünü güldürdü.

Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Eray Günay amaçlarının, üniversitedeki enerji ve bilgi birikimlerini toplumla paylaşmak, öğrencilerle birlikte topluma katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Günay, öğrencilere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Ziyarette üniversite öğrencileri tarafından ilk olarak, okulun daha önceden belirlenmiş olan eksiklikleri giderildi ve onarım işleri yapıldı. Daha sonra palyaço, müzik ve tiyatro gösterileri ile ilkokul öğrencileri doyasıya eğlendi. Etkinliğin sonunda öğrencilere, basketbol, futbol, voleybol ve hentbol topu, atlama ipi, değişik kırtasiye malzemeleri, Türk bayrağı, oyuncak gibi çeşitli hediyeler verildi.