Üniversitemiz Sporcu Öğrencileri ve Personeli Ödüllendirildi

Üniversitemizin sportif faaliyetlerde dereceye giren sporcu öğrencilere ve personele törenle ödülleri verildi.

Rektörlük binasında düzenlenen ödül töreninde öğrenci ve personele ödülleri Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Üniversitemizin misafiri olarak Konya’da bulunan Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, Medipol Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Hanifi Özbek, YÖK Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk tarafından takdim edildi.

İlk olarak; Türkiye Üniversitelerarası Erkekler Kick Boks şampiyonasında Türkiye 2.’si olan Teoman Gür ve Türkiye 3.’sü olan Ömer Faruk Avcı ödüllerini aldı.

Ardından; KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen UNİKOP Spor Oyunlarındaki Erkekler Voleybol Turnuvasında 2. olan voleybol takımı adına takım kaptanı Türkmenistanlı Agaman Halymov'a ödül takdim edildi.

Ayrıca; Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Birimler Arası Futbol Turnuvasında dereceye giren takımların personeli de ödüllendirildi. Buna göre 1.’lik ödülü Meram Tıp Fakültesi takımına, 2.’lik ödülü Rektörlük takımına, 3.’lük ödülü ise Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi takımına verildi.