Üniversitemiz Ereğli Eğitim Fakültesinden Topluma Hizmet Uygulamaları

Üniversitemiz Ereğli Eğitim Fakültesi Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Bu kapsamda Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölümü öğrencileri yazar ve emekli bürokrat Tevfik Gürbudak’ı davet etti.

Fakültede konuşan Tevfik Gürbudak, "Geçmişten Günümüze Ereğli" adlı sunumunda Ereğli'nin tarihsel gelişimi, Sümerbank’ın sosyal, kültürel ve ekonomik hayata etkileri gibi konular hakkında bilgi verdi. Yurtdışı tecrübelerinden ilgi çekici örneklerle öğrencileri aydınlatan Tevfik Gürbudak'ın sunumlarını öğrenciler ilgi ile takip etti.

Ereğli Eğitim Fakültesinde Şehitler Anıldı

Ereğli Eğitim Fakültesi Bilgi Organizasyon ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu (BOSS) önderliğinde Ereğli Eğitim Fakültesinde Şehitleri Anma Programı düzenlendi.

Konuşmaların yapıldığı, şiirlerin okunduğu programda öğrenciler kendilerinin çalıp söyledikleri parçalarla dinleyicileri duygulandırdılar. Öğrenciler program ile sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin ve büyük bir organizasyonu başarı ile tamamlamanın mutluluğunu yaşadı.

Programa Ereğli yerleşkesindeki öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.

Türkiye Beyazay Derneği Konya-Ereğli Şubesinden Plaket

Türkiye Beyazay Derneği Konya Ereğli Şube Başkanı A. Vefa Demirkıran, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde engelleri birlikte hareket ederek aşmayı yaşam kültürü haline getirmeyi hedefleyen “Aşmak için Hareket” adlı projeye sağlanan destek için Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Pehlivan’a plaket takdim etti.

Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında engelli bireyler için yapılan proje ve çalışmalar için çok müteşekkir olduğunu belirten Demirkıran, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Pehlivan’a bundan sonra engelli bireyler için gerçekleştirilecek faaliyet, etkinlik, toplantı ve projelerde ortaklaşa hareket edilmesi konusundaki taleplerini iletti.

Dekan Prof. Dr. Mustafa Pehlivan ise koordinasyonu sağlayarak hep birlikte yeni çalışmalar gerçekleştirebileceklerini,  engelli bireyler için yapılacak her türlü çalışmada Ereğli Eğitim Fakültesi olarak yardım ve desteklerini sürdüreceklerini iletti.